BFC Emelt fővel búcsúztunk a Magyar Kupától!

Csapatunk szerda este lépett pályára a Bozsik Stadionban, a Magyar Kupa 9. fordulójának visszavágóján. Az első találkozó 2:2-es döntetlennel zárult, így a bajnok Budapest Honvéd várhatta kedvezőbb előjelekkel a második találkozót.

Bévárdi és Futó betegség miatt nem volt bevethető, Varga Attila vezetőedzőnk ezúttal Nemesnek szavazott bizalmat, míg Balajcza helyett Tajti állt a kapunkban.

Játékosaink fekete karszalagban futottak ki a gyepre, Fehér Zsolt édesanyja emlékének adózva. Zsoltnak és családjának klubunk ezúton is őszinte részvétét fejezi ki.

A 6.percben 11-es gyanús jelenettel indult a találkozó: Lorentz jól ívelt fel Elekhez, de Baráth földre vitte – az esetnél még a piros lap lehetősége is felmerült volna, ehhez képest Takács János játékvezető továbbot intett….

A 8.percben Heffler próbálkozott átlövéssel, de a játékszer elkerülte a kaput.

A 12.percben megszerezte a vezetést a Honvéd: Hidvégi labdavesztését követően Gazdag indult meg lendületesen a kapunk felé, betört a 16-os jobb oldalán, majd kilőtte a hosszú sarkot (1:0).

A 18.percben Danilo lövését tolta szögletre Tajti. Lanzafame sarokrúgására Kosút érkezett, de Tajti ezúttal könnyedén fogta a labdát.

A 28.percben Elek küzdött meg a labdáért, majd lövésre szánta el magát mintegy 25 méterről, de fölélőtt.

A 29.percben Lanzafame tesztelte Tajtit mintegy 20 méterről, de a középre tartó labdát kapusunk magabiztosan védte.

A 36.percben Lanzafame szöglete szállt középre, de Danilo melléfejelt.

Röviddel később Elek ismét eltűnt az ölelő kezek által ígéretes helyen. Sípszó természetesen nem hangzott el…

Elek kicsit begőzölt ezt követően, a 40.percben sárga lapot kapott Gazdag ellen elkövetett szabálytalansága után.

A 45.percben visszamenőleg egy szabálytalanságért Petneházi kapott sárga lapot: Nagy G.-t próbálta akasztani akció közben.

A szünetben cseréltek a fővárosi piros-feketék: Gazdag helyett Pölöskei állt be.

A 49.percben Elek készített le egy labdát Farkasnak, aki tolt egyet rajta, majd ballal ellőtte, de Horváth A. kipaskolta oldalra a játékszert.

Az 51.percben egy előreemelt labdával Elek fordult kapura, de lövését védte Horváth A.

Az 53.percben egy felívelésnél Lorentz tisztázott fejjel, de Lanzafame összegyűjtötte a labdát, majd fölébombázott.

A 62.percben Danilo dönthette volna el a találkozó és a továbbjutás sorsát: Lanzafame emelt a 16-oson belülre, a labda Danilo elé került, de ziccerét Tajti védte nagy bravúrral.

A 65.percben mindkét csapat cserélt: Hidvégi helyett Balázs lépett pályára, míg a Honvédnál Danilot váltotta Banó-Szabó.

A 66.percben nem sok hiányzott a siófoki gólhoz: egy kapura emelt labdánál Horváth A. kicsit bizonytalannak tűnt, belepaskolt a játékszerbe, ami a felsőlécre pattant!

A 72.percben megszereztük az egyenlítő gólt! Farkas cselezett a baloldalon, lövésébe Baráth ért bele, és a kispesti védőről Horváth A. felett a hálóba pörgött a labda(1:1)!

A 74.percben cserélt Varga Attila vezetőedzőnk: Nemes helyett Vólent folytatta a játékot.

A 76.percben ismét előnyhöz jutott a Honvéd: Lanzafame szabadrúgása után nem sikerült felszabadítani, Baráth az ötös jobb oldaláról kilőtte a hosszú sarkot (2:1).

A 77.percben Varga Attila kihasználta a harmadik cserelehetőségünket: Petneházi jött le, Fehér állt be helyette.

A 81.percben Farkas sarkalása után az előrehúzódó Lorentz ment el a baloldalon, elindult befelé, majd a lábak között ellőtte, Horváth A. azonban bravúrral tolta szögletre a labdát.

A 83.percben Kukoc-Petraello kapott sárga lapot.

A 84.percben kisebb kavarodás alakult ki a Honvéd kapuja előtt: egy sarokrúgást követően egy csúsztatásba belenyúltak a hazai védők, a kipattanót Gál lőtte el ballal, de ebbe is beleértek, és az alapvonalon hagyta el a labda a játékteret, így újabb szöglet következhetett.

A 85.percben Nagy G. kapott sárga lapot törlesztésért a Honvédból.

A 86.percben Balázs remek ütemben ugratta ki Eleket, de Baráth még a lövés előtt kipöckölte a labdát szögletre.

Mindössze 2 percet hosszabbított az egész mérkőzést furcsa felfogásban fújó Takács János játékvezető.

Ezúttal is csapatunké volt a hajrá, de sajnos ezúttal elmaradt a hosszabbítást jelentő második gól.

A bajnok Budapest Honvéd továbbjutott, míg csapatunk búcsúzott a Magyar Kupa további küzdelmeitől, igaz emelt fővel, amit a kispesti tábor vastapsa is jelzett a mérkőzés után.

Budapest Honvéd – BFC Siófok 2:1 (1:0)

Vezette: Takács János (Berettyán Péter, Szilágyi Norbert)

Budapest Honvéd: Horváth A., Heffler, Baráth, Kosút, Kukoc-Petraello, Danilo (Banó-Szabó  65’), Nagy G., Gazdag (Pölöskei 46’), Holender, Eppel, Lanzafame. Vezetőedző: Supka Attila.

BFC Siófok: Tajti, Szilágyi, Gál, Lorentz, Hidvégi (Balázs 65’), Petneházi (Fehér 77’), Lázár, Nagy D., Farkas, Nemes (Vólent 74’), Elek. Vezetőedző: Varga Attila.

Gólszerzők: Gazdag (12’) Baráth (76’), ill. Baráth (72’-öngól)

Sárga lap: Kukoc-Petraello (83’), Nagy G. (85’), ill. Elek (40’), Petneházi (45’)

2018.03.08. 13:51