BFC Magabiztos győzelemmel kezdte csapatunk a felkészülési mérkőzések sorozatát!

Csapatunk Lipóton lejátszotta első felkészülési mérkőzését, ellenfelünk a Pápai Perutz FC volt.

A kezdőben kapott helyet a két új játékosunk, Nemes Milán és Vólent Roland, illetve a Gyöngyösről érkezett próbázó, Csornij Áron.

A találkozót jól kezdtük, és végig a mi akaratunk érvényesült.

Egy agresszív letámadás során Farkas zavarta meg a védőjét, akitől elpattant a labda, a felzárkózó Nagy D. jó ütemben csapott le rá, az alapvonalról visszasarkalta Farkas elé, de a lövés pillanatában leszedték a lábáról a játékszert.

Röviddel később nagy lehetőség maradt ki a pápai kapu előtt: egy remek indítás után Bévárdi ment el a baloldalon, Petneházihoz passzolt, aki jól ívelt középre, de Vólent centikkel lemaradt a labdáról.

A másik oldalon egy jobbról beemelt labdát Somogyi készített le lövésre, amit aztán mintegy 18 méterről mellébombáztak a Veszprém megyeiek.

Csapatunk megérdemelten megszerezte a vezetést: Petneházi tekert a kapu elé balról egy szabadrúgást, amire remek ütemben mozdult Gál, és a hálóba csúsztatott (1:0).

A vezetést követően is támadtunk tovább: Bévárdi volt harcias, és jól emelt be a védők mögé egy labdát Vólent elé, aki védővel a nyakán betört a 16-oson belülre, de lövését a pápaiak kapusa szögletre tolta.

A félidő lefújása előtt Gál szerzett labdát a pápai térfélen, Vólenthez passzolt, aki remek mozdulattal fordult le védőjéről, de ballal mellélőtt.

A félidőben Varga Attila vezetőedzőnk sort cserélt, egyedül Csornij maradt a pályán a kezdőből.

Viszonylag gyorsan sikerült megszerezni a második gólunkat! Lázár végezhetett el a jobbról szabadrúgást, jól emelt be, Berde belecsúsztatott, Lorentz a hosszún kapura fejelte, de a pápai hálóőr belekapott a labdába, érkezett azonban Elek és a hálóba bólintott (2:0).

A gólt követően is fölényben játszottunk, Tajtinak mindössze egy komolyabb védenivalója akadt – remek védekezésünket jól mutatja, hogy Balajczának nem akadt semmi dolga az első játékrészben.

A pápai oldalról volt játékosunk, Hanzl próbálkozott átlövésekkel és szabadrúgásokkal, de sikertelenül.

Csapatunk előtt több gólszerzési lehetőség is adódhatott volna, de az utolsó passzok célt tévesztettek.

Az egyik legnagyobb helyzet Kovács D. előtt adódott, aki egy indítást követően saját térfélről sprintelt a labdával, majd a 16-oson belül önzetlen akart lenni, lövés helyett Elekhez akart passzolni, de a visszaérő védők lefülelték ezt, és felszabadítottak.

Az utolsó pillanatokban még Kozma lépett ki jó ütemben, de a védők között szorongatva végül az oldalhálóba lőtt.

Csapatunk masszívan védekezve, sokszor szép támadásokat vezetve, magabiztosan és megérdemelten nyerte meg a találkozót.

Az összeállítás így alakult:

1.félidő: Balajcza, Opavszky, Fehér, Csornij, Nemes, Nagy D., Gál, Petneházi, Farkas, Bévárdi, Vólent.

2.félidő: Tajti, Szilágyi, Csornij (Balogh B.), Lorentz, Kiss B., Kovács D., Lázár, Berde, György, Kozma, Elek.

Varga Attila vezetőedzőnk nyilatkozata a Pápa elleni győzelmünk után:

"Az egész mérkőzésen jól védekeztünk! Mindkét félidőben egy-két gólhelyzetet kidolgoztunk, még hiányzott a végleges passz, konkrétabbnak kellett volna lennünk a kapu előtt. Minden játékos motiváltan játszott! Kemény munka folyik, mégis elégedett voltam a látottakkal!"

Folytatás szombaton 11:00-kor a szlovák első osztályú FC ViON Zlate Moravce ellen Lipóton!

2018.01.24. 23:13