BFC Továbbjutottunk a Magyar Kupa 6.fordulójában!

Csapatunk a 6.fordulóban bekapcsolódott a Magyar Kupa küzdelmeibe, ellenfelünk a Szeged-Grosics Akadémia.

A mérkőzést Veizer Roland vezette, segítői Tőkés Roland és Szabó Ferenc Szilárd voltak.

Az összeállítások az alábbiak szerint alakultak:

Szeged-Grosics Akadémia: Szántai, Tóth G., Coroian, Pászka, Máté, Farkas, Zabari, Manga, Molnár J., Erdei, Povázsai. Cserék: Aleksic, Áchim, Germán, Cigan, Oláh, Balogh G. Vezetőedző: Popovits Ladislau Pavel.

BFC Siófok: Benke, Fehér, Horváth A., Szilágyi, Hidvégi, Medgyes, Petneházi, Kiss B., Lorentz, Gál, Zamostny. Cserék: Tajti, Csibra, Elek, Réti, György, Balogh B., Bolla. Vezetőedző: Mihalecz István

A szakmai stáb ezúttal kapus poszton a fiatal tehetségnek, Benke Andrásnak szavazott bizalmat.

Az 5.percben nagy siófoki helyzet maradt ki: Medgyes remek ütemben tolta be üres területbe a labdát Zamostny elé, aki a 16-os baloldalán elgurította Szántai mellett, de a visszaérő Tóth G. szögletre mentett.

A 13.percben Zamostny passzával Medgyes ment el a baloldalon, jól ívelt középre, de Farkas el tudta fejelni a labdát az érkezők elöl.

A 16.percben megszereztük a vezetést: Hidvégi húzódott fel a baloldalon, visszahúzta a jobb lábára, jól tekert középre, Szilágyi letette lövésre Petneházi elé, aki kilőtte a hosszú alsó sarkot (1:0).

A 21.percben Petneházi ívelt be szögletet a jobb oldalról, Fehér érkezett és kapura talpalta a játékszert, de a felpattanó labdát kifejelték a gólvonal elöl.

A 23.percben Zamostny próbálkozott átlövéssel, de az egyik hazai védő beleért, a labda lelassult, és Szántai így könnyedén hárítani tudott.

A 27.percben újabb Petneházi szöglet szállt középre a jobb oldalról, de Lorentz fejese mellément.

A 32.percben Horváth A. kapott sárga lapot csapatunkból.

A 38.percben Erdei kapott sárga lapot a hazai csapatból, amiért elkaszálta Horváth A.-t.

A 43.percben Fehér szabadrúgásával Medgyes ment el a baloldalon, középre tett labdáját azonban Szilágyi fölélőtte. A kirúgást követően visszaszereztük a játékszert, Petneházi 16-os jobb oldaláról leadott lövése az oldalhálót érintve ment mellé.

A 45.percben szándékos kezezésért Tóth G. kapott sárga lapot a Szeged-Grosics Akadémia együtteséből.

A szünetben cseréltek a hazaiak: Máté helyett Balogh G. állt be.

A 2.félidő már nem hozott sok helyzetet, a mezőnyküzdelem jellemezte a találkozót.

A 46.percben Szilágyi felívelt labdájába Tóth G. fejelt bele, a játékszer Petneházi elé került, de kapáslövése mellément.

A 66.percben cserélt csapatunk: Szilágyi helyett György lépett pályára.

A 67.percben Gál kapott csapatunkból sárga lapot.

A 77.percben ismét cseréltünk: Petneházi jött le, Elek állt be.

A mérkőzés végére a hazaiak lendületbe jöttek, és offenzívan léptek léptek fel.

A 86.percben Molnár J. tekert középre egy labdát a baloldalról, de Balogh G.-nek kicsit magas lett, így mellécsúsztatott.

A 88.percben Pászka kapott sárga lapot hazai oldalon.

A 89.percben kihasználtuk az utolsó cserelehetőségünket: Zamostny jött le, Réti váltotta.

Veizer Roland 3 perc hosszabbítást jelzett.

A ráadásban akadt egy védenivalója Benkének, talán az egyetlen a mérkőzésen: Manga lapos lövését védte fiatal kapusunk lábbal.

Végeredmény: Szeged-Grosics Akadémia - BFC Siófok 0:1 (0:1)

Csapatunk megérdemelten jutott tovább a 7.fordulóba, a párosítások sorsolását a Magyar Labdarúgó Szövetség  szeptember 28-án, pénteken tartja.

2018.09.23. 08:20