BFC Továbbjutottunk a Magyar Kupában

Csapatunk a RAFC ellen lépett pályára a Magyar Kupa 6.fordulójában Rákosszentmihályon.

Sikerült villámrajtot vennünk: a 2.percben Bévárdi volt lendületes és erőszakos a hazai 16-os előterében, begurította jobbra Senic elé a labdát, aki kilőtte a hosszú sarkot (0:1).

Az első félórában mi irányítottuk a találkozót.

A 19.percben Petneházi végezhetett el szabadrúgást jó szögből, eltekerte a sorfal felett, de Skravanek hárítani tudott.

A 22.percben szép támadást vezettünk: Erőss – Petneházi – Bévárdi volt a labda útja, majd a remek összjáték végén Bévárdi lőtte el, de a hazaiak kapusáról szögletre ment a játékszer.

A 30.percben adódott a RAFC előtt az első lehetőség: egy baloldali szögletet a hazaiak csapatkapitánya, Gálosi fejelte a kapunkra, de Tajti védett.

A 36.percben Skravanek bravúrjára volt szükség: Lorentz vezette fel a labdát, majd remek lövéssel próbálta bevenni a RAFC kapuját, de Skravanek szép mozdulattal szögletre tornázta azt.

A 38.percben Ébenhardt végezhetett el egy felesleges szabálytalanságot követően szabadrúgást, lövése laposan a lábak között elsuhant, Tajtinak nyújtózkodnia kellett, és végül sikerült elvetődve szögletre tolnia az alsó sarokba tartó labdát.

A 44.percben egy felívelt labdával Téglás léphetett ki ziccerben a jobb oldalon, de mellélőtt.

Röviddel később Téglás kiszorított helyzetből is próbálkozhatott, de fölélőtt.

A szünetben kettőt cserélt Disztl László vezetőedzőnk: Lázár helyett Tóth B., Szilágyi helyett Opavszky állt be.

Az 51.percben 11-eshez jutott a RAFC: Debreczeni Krisztián játékvezető úgy látta, hogy Fehér lerántotta Gálosit, amiért befújta a büntetőt, és játékosunknak felmutatta a sárga lapot is. Ébenhardt állt oda, és magabiztosan lőtt a kapunkba (1:1).

Az 55.percben Szabó B. kapott egy remek labdát a jobb oldalon, jól ment el, középre ívelt, Tóth B. bele tudott még pöckölni, de a felső sarok mellett elpörgött a játékszer.

Az 58.percben Lorentz kapott sárga lapot reklamálásért.

A 60.percben Kovács D. cselezett a baloldalon, jobb külsővel beemelt, de Senic centikkel lemaradt a labdáról. Röviddel később Tóth B. került lövőhelyzetbe, de a felsőlécet találta telibe.

A 64.percben Bévárdi készített le egy labdát a hazai 16-os előterében, Petneházi azonban ballal fölélőtt.

A 71.percben Petneházi végezhetett el szabadrúgást ígéretes helyről, de a labda ezúttal is fölésuhant.

Csapatunk egyúttal cserélt: Senic helyett Elek lépett pályára.

A 75.percben Kovács D. beívelését Elek fejelte kapura, de Skravanek védeni tudott.

A 78.percben újra megszereztük a vezetést: Erőss jobb oldali beadásába beleléptek a hazai védők, a lecsorgó labda Fehér elé pattant, aki mintegy 22 méterről elemi erővel kilőtte az alsó sarkot (1:2).

A 80.percben Petneházi kapott sárga lapot.

A 85.percben Petneházi szögletét Bévárdi húzta kapu fölé nem sokkal.

A 88.percben eldöntöttük a találkozót egy szépségdíjas góllal: Tajti remek kirúgása gólpasszal ért fel, miután Elek elpöckölte a kimozduló Skravanek mellett a labdát, elfektette a visszafutó védőt, majd a kapust is, és higgadtan lőtt a hálóba (1:3).

Röviddel a lefújás előtt még Opavszky kapott sárga lapot.

Csapatunk győzelmével továbbjutott a derekasan küzdő és lelkesen játszó RAFC ellen, és várhatja a szeptember 22-ei sorsolást.

RAFC – BFC Siófok 1:3 (0:1)

RAFC: Skravanek, Krucsó, Krajczár (Hámory 71’), Ébenhardt, Vass, Derda (Zöld 82’), Benke (Horváth P. 65’), Gálosi, Téglás, Balatoni, Etler.

BFC Siófok: Tajti, Szilágyi (Opavszky 46’), Lorentz, Fehér, Szabó B., Erőss, Lázár (Tóth B. 46’), Kovács D., Senic (Elek 71’), Petneházi, Bévárdi.

Gólszerzők: Ébenhardt (52’), ill. Senic (2’), Fehér (78’), Elek (88’)

2017.09.21. 11:11