BFC Győzelem a horvát első osztályú csapat otthonában!

A Gradsi Stadion volt a helyszíne a szlovéniai edzőtábort megelőző edzőmérkőzésünknek Kaproncán, ellenfelünk a Slaven Belupo volt.

A 3.percben Horváth P. indult el lendületesen a baloldalon, keresztbe lőtt a kapu előtt, de a labda az alapvonalon hagyta el a játékteret.

A 4.percben Horváth P.-t buktatták a hazai térfélen, de nem hangzott el sípszó, így kontrázhatott a Slaven Belupo: Alidema elé emeltek be egy jó labdát a 16-os baloldalán, visszagurított, de Mladen lövését sikerült blokkolni.

A 7.percben Martinaga próbálkozott ballábas átlövéssel, de a játékzer nem sokkal mellésuhant.

A 13.percben jó szögből, mintegy 17 méterről végezhetett el szabadrúgást a hazai csapat, Glavicic azonban fölétekerte.

A 14.percben újabb gyorsan horvát kontra jött, Brkovic azonban fölébombázott.

A 23.percben egy szép támadás végén Csilus ívelt középre a jobb oldalról, Balogh B. fejelte kapura, de a felsőlécről fölément a labda.

A 27.percben Horváth P. szerzett labdát két védő között szemfülesen, lapos lövését azonban fogta Sugic.

A 31.percben Balogh B. szögletébe belecsúsztattak a rövid oldalon, Szakály azonban centikkel lemaradt a labdáról az ötösön belül.

A 37.percben Csilus remek lövése suhant nem sokkal mellé.

A 40.percben meghozta gyümölcsét a magabiztos, higgadt játék, sikerült megérdemelten megszerezni a vezetést: Tajthyt talpalták le a hazai 16-os előterében. A szabadrúgást Horváth P. lőtte el, és a labda útja a hálóban végződött (0:1).

Gál István vezetőedzőnk a szünetben cserélt: Balogh B. helyett Magasföldi állt be.

Jól kezdtük a második játékrészt.

Az 56.percben Zamostny került helyzetbe, és a hálóba lőtt, a játékvezető azonban les címén nem adta meg a találatot.

A 65.percben Calusic vállalkozott átlövésre, de a labda mellément.

Mindkét oldalon cserék voltak folyamatosan. Csapatunkban Tajthyt Réti váltotta, Zamostny helyett Lencsés állt be, Horváth P. helyett György, majd Szakály helyett Lapos lépett pályára.

A cserék után is stabilak voltunk: Izing és Csilus kifejezetten sokat dolgozott, de ez elmondható mindenkiről, aki játszott a találkozón. Komolyabb helyzetet nem is tudtak kialakítani a horvátok. Magabiztosan játszott csapatunk, mi irányítottuk a második félidőt is.

Nagy lehetőségek nem adódtak már, és megérdemelten nyertük meg végül a találkozót.

Slaven Belupo - BFC Siófok 0:1 (0:1)

Slaven Belupo: Sugic, Martinaga, Bozic, Brkovic, Glavicic, Alidema, Plantak, Hlevnjak, Mladen, Iharos, Calusic. Cserék: Slukic, Lisjak, Covo, Resler, Linklin, Messaoud, Vuic, Jakupak. Vezetőedző: Ivica Sertic

BFC Siófok: Benke, Csilus, Jánvári, Izing, Csibra, Horváth A., Tajthy (Réti), Balogh B., Zamostny (Lencsés), Szakály (Lapos), Horváth P. (György). Vezetőedző: Gál István

Gólszerző: Horváth P. (40')

Következő ellenfelünk a szlovéniai edzőtábor végén a horvát másodosztályú NK Medimurje Cakovec lesz, szombaton, 18:00-kor.

(Nyitófotó: klikaj.hr)

2019.07.16. 22:05