BFC Kiestünk a Magyar Kupából

Csapatunk szerdán bekapcsolódott a Magyar Kupa küzdelmeibe, de a REAC otthonában véget is ért a sorozat számunkra.

Mivel a keret szűk, a sérülések és a betegségek mindennaposak, Futó Zsombor hosszú távra kidőlt súlyos térdsérülése miatt, így a találkozón bizonyítási lehetőséget kaptak a fiatalok, alaposan átalakítva léptünk pályára. Tajti Norbert, Farkas Norbert, Petneházi Márk és Szalai Vilmos nem volt nevezve a mérkőzésre, a cserék közül a remek formában lévő Kozma Richárd, valamint Gál Mátyás és Czingráber Máté a kispadról nézte végig az eseményeket.

Az 5.percben Pendlt állították meg ígéretes szituációban a hazai 16-os előtt. Gréczi végezhette el a szabadrúgást, azonban Tóth fölétolta a labdát.

A hazaiak ezt követően átvették a kezdeményezést, főleg a baloldalon vezették támadásaikat.

A 28.percben veszélyes baloldali kontratámadást vezetett a REAC: a lekészített labdát Lászka lőtte el, de mellément a próbálkozása.

A 31.percben Tamaskó gyűjtötte össze a játékszert a hazai térfélen, majd kipasszolt balra Kovács Dávidhoz, aki lement az alapvonalig, keresztbe gruított, de Nagy Richárd centikkel lemaradt a labdáról.

A 33.percben Kovács Dávid tekert a REAC kapujára jobbal, de Tóth szögletre tolta a lövést.

A szünetben csapatunkban csere volt, Gréczi helyén Nagy Dániel folytatta.

Az aktív hazaiak a második játékrészt is jobban kezdték, aminek az 52.percben meg is lett az eredménye: egy baloldali támadás végén a bepasszolt labda elment mindenki előtt, a hosszú oldalon érkezett Kovács Dániel, és a hálóba lőtt (1:0).

A gólt követően kettős csere volt csapatunkban, Tamaskó és Micsinai jött le, Elek és Berki lépett pályára.

A cserék ellenére is próbálta a kezében tartani a meccset a REAC.

A 66.percben egy jobb oldali támadás végén Kovács Dániel kapott egy jó labdát üresen a 16-osunk előterében, de fölélőtt nagy helyzetben.

A 70.percben 11-est kapott a hazai csapat: Körmendy volt szabálytalan Kutaival szemben. A megítélt büntetőt Kiss Tamás értékesítette higgadtan (2:0).

A 77.percben Kovács Dávid jól indult a baloldalról befelé, passzát Berde lekészítette Berkinek, de a lövési kísérlete fölément.

A 86.percben Berki végezhetett el szabadrúgást jó szögből, a labda azonban mellésuhant.

A lefújás előtt röviddel Körmendy egy rossz ütemű becsúszás miatt begyűjtötte második sárga lapját, így Antal Péter játékvezető felmutatta a piros lapot is.

Az eredmény már nem változott: csapatunk búcsúzott a kupaküzdelmektől, a REAC továbbjutott.

REAC - BFC Siófok 2:0 (0:0)

Vezette: Antal Péter (Bornemissza Norbert, Mohos Mátyás Tamás)

REAC: Tóth D., Kutai, Nagy G., Balázs, Pesti, Lászka, Kiss T., Kollár, Kovács D. (Papp 72'), Bodnár (Pásztor 82'), Fodor (Pataki 78').

BFC Siófok: Filipánics, Tamaskó (Elek 57'), Mogyorósi, Szilágyi, Körmendy, Kovács D., Micsinai (Berki 57'), Berde, Gréczi (Nagy D. 46'), Pendl, Nagy R.

Gólszerzők: Kovács D. (52'), Kiss T. (71')

Sárga lap: Pesti (41'), Pataki (81'), Balázs (84'), Nagy G. (87'), ill. Nagy R. (94')

Kiállítva: Körmendy (90')

2016.10.14. 14:36